Nova Galeria zaprasza na wystawę ceramiki i malarstwa Lilianny Lieban „Mistrz i uczennica”. Wernisaż wystawy odbędzie się w środę 12 stycznia o godzinie 18:00. Wystawa będzie czynna do 28 stycznia w godzinach 9:00 – 16:00.

Lilianna Lieban
Urodziłam się w Malborku w 1973 r. Ukończyłam Technikum Odzieżowe w Inowrocławiu. Malować rozpoczęłam w 2015 roku uczęszczając do Ogniska Plastycznego w Malborku na Zajęcia dla dorosłych. Naukę ceramiki rozpoczęłam w roku 2019 w Gdańskiej Szkole Artystycznej na kierunku Ceramika i Rzeźba. W 2020 r. zmieniłam kierunek i uczyłam się toczenia na kole garncarskim.

Rok 2021 zmienił całkowicie mój styl zdobywania wiedzy, podjęłam dalszą naukę na kursach ceramicznych i plenerach u Jednych z Najlepszych Instruktorów Ceramiki w Polsce. Brałam czynny udział w wystawach poplenerowych. Moje prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Anglii i Hiszpani.

Wystawa pod tytułem „Mistrz i uczennica” przedstawia prace, które powstały podczas mojej dwuletniej edukacji ceramicznej, oraz intuicyjne obrazy, a także z kolekcji prywatnych. Na wystawie zaprezentowane są różne techniki zdobnicze jak i prace ceramiczne z różnych metod wypału. Tytuł wystawy wydaje się mieć różne znaczenia i każdy odbiorca zinterpretować może inaczej. Niemniej jest to „Ukłon” w stronę MISTRZOSTWA CZŁOWIEKA i Jego Drogi z Ucznia by stać się Mistrzem. Moje prace zarówno malarskie, rysunek i ceramika, które przedstawiam, powstały na początku tej drogi. Być może osiągnę kiedyś poczucie, że mogę się nazwać MISTRZEM, lub może MISTRZYNIĄ… czego bardzo życzę sobie, ale tez i innym.
Drogi do mistrzostwa prowadzą różne, ale tak naprawdę to nie chodzi o to, by zostać Mistrzem… to właśnie chodzi o tę Drogę.

Skip to content