„Infrastruktura domów kultury”

Malborskie Centrum Kultury i Edukacji może pochwalić się kolejnym sukcesem w zakresie pozyskiwania środków pozabudżetowych. Fundusze pochodzą z priorytetu „Infrastruktura domów kultury” przyznawanych w ramach Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki przyznanym środkom MCKiE zakupiło elementy wyposażenia studia nagrań dla lokalnej rozgłośni Radio Malbork, komputer z oprogramowaniem do obróbki dźwięku oraz nowy sprzęt nagłośnieniowy, który pozwoli wymienić część używanej przez lata, a dziś już mocno wyeksploatowanej aparatury scenicznej.

„Zakupione wyposażenie na pewno zostanie wykorzystane na potrzeby realizacji oferty kulturalnej w naszym mieście, posłuży też sekcjom tematycznym działającym przy naszej placówce, mieszkańcom oraz pracownikom radia. Cieszymy się z już pozyskanych środków, a w przyszłości zamierzamy aplikować o kolejne, bo i potrzeby w tym zakresie są wciąż niemałe” – mówi Aleksandra Kapejewska, dyrektor MCKiE.

Wartość projektu „Zakup wyposażenia służącego edukacji kulturalnej dla Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji ” sięga 82.000 zł brutto – dotacja ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyniosła 50.000 zł netto.

Skip to content