Kurs tańca towarzyskiego dla dorosłych

Cykliczne zajęcia nauki tańca dla dorosłych stanowią dopełnienie szerokiego wachlarza edukacyjnej działalności MCKiE. Poprzez wspólne spotkania uczestnicy nie tylko stykają się z dostojnym walcem, zmysłową rumbą czy porywającą salsą, ale odbywają także swoiste lekcje savoir vivre i salonowej etykiety oraz nabierają pewności siebie. To doskonała forma rozrywki i rekreacji korzystnie wpływająca na kondycję fizyczną i psychiczną ciała, redukująca stres i poprawiająca szeroko rozumiane dobre samopoczucie. To również szansa na zawarcie nowych znajomości w kręgu osób o wspólnych zainteresowaniach.

Sezon taneczny 2021/22 rozpoczniemy już 13 września (poniedziałek). W związku z utrzymującym się stanem epidemii, zajęcia odbywać się będą w podwyższonym rygorze sanitarnym.

A zatem jeśli chcesz nauczyć się dostojnego walca, zmysłowej rumby, szalonego jive’a lub ekspresyjnej salsy? Już dziś zapisz się do jednej z grup!

DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Zajęcia dla tych, którym nieodparcie towarzyszy przekonanie, że mają „dwie lewe nogi” lub nigdy nie mieli odwagi spróbować swoich sił na parkiecie. W trakcie zajęć pozwolimy Wam przełamać wewnętrzny opór przed tańczeniem i pokażemy, jak w prosty sposób można świetnie się bawić. Program zajęć oparty jest na światowym programie kursów tańca towarzyskiego uzupełniony o autorską koncepcję naszego instruktora. Poznacie między innymi walca angielskiego i wiedeńskiego, tango, foxtrota, sambę, cha chę, jive’a salsę oraz różnorodne tzw. formy użytkowe.

Spotkania odbywać się będą dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki od 18:40 – do 19:30.

DLA ŚREDNIOZAWANSOWANYCH

To grupa stworzona z myślą o tych, którzy mają za sobą już pierwsze lekcje i mogą się pochwalić min. rocznym stażem uczestnika naszych zajęć. W trakcie spotkań będziecie mieli szansę rozwijać swoje umiejętności w oparciu o poznane tańce oraz uczyć się nowych figur czy bardziej wymagających choreografii. Być może będzie to początek Waszej fascynacji tańcem, pięknem i wdziękiem ruchu oraz poszukiwaniem swoistej harmonii ducha i ciała

Spotkania odbywać się będą dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki od 19:40 – do 20:30.


DLA ZAAWANSOWANYCH

Co prawda słowa piosenki wykonywanej przez Jerzego Stuhra „Czasami człowiek musi, inaczej się udusi…” odnoszą się przede wszystkim do wokalistów, śmiało można je uznać za poetycką definicję tej grupy tanecznej. Na lekcjach puszczamy wodze fantazji i po prostu relaksujemy się poprzez taniec, spalamy kalorie, odmładzamy ducha, dbamy o naszą fizyczną kondycję i przede wszystkim – o dobre samopoczucie. Wchodzimy w obszary zarezerwowane dla prawdziwych miłośników tańca i pokazujemy, że w każdym wieku można nauczyć się najbardziej karkołomnych figur.

Spotkania odbywać się będą dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki od 20:40 – do 21:30.

***

Wszystkie zajęcia prowadzić będzie Jacek Suchiński – tancerz klasy „S”, od wielu lat wykwalifikowany instruktor tańca z bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi oraz seniorami.

Wszystkie spotkania odbywać się będą w Szkole Łacińskiej – Stare Miasto 42 – sala wielofunkcyjna na poziomie +2. 

Zapraszamy na bezpłatną lekcję próbną, która odbędzie się 9 września o godz. 18:40 w MCKiE Szkoła Łacińska – Stare Miasto 42 – sala wielofunkcyjna na poziomie +2. Prosimy o zabrania zmiennego obuwia (najlepiej sportowego, ale niekoniecznie – mogą być jakiekolwiek inne, oby tylko wygodne) oraz zapoznania się z zasadami korzystania z obiektu w związku z epidemią covid-19.

W związku z epidemią covid-19 liczba uczestników w grupach jest ograniczona, a o przyjęciu do udziału w kursie decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacja telefoniczna:

sekretariat MCKiE – 55 272 38 52

instruktor Jacek Suchiński – 514 116 771

  • W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO PROSIMY O STOSOWANIE SIĘ DO PROCEDUR SANITARNYCH.

PROCEDURY TUTA

Jacek Suchiński

Instruktor Tańca

Skip to content