Dwa Słowa

Grupa powstała w grudniu 2016 roku.

Zadebiutowali przed publicznością podczas Magic Malbork w dniu 12 sierpnia 2017 roku spektaklem ulicznym „Bosi na ulicach” świata, opartym był na tekstach Czesława Miłosza, Edwarda Stachury, Zbigniewa Herberta i Dezyderaty.
Kolejną przygotowaną przez młodych aktorów pod okiem instruktor Violetty Jankowiak prezentacją była „Stacja Baczyński”, w całości oparta na tekstach poety.
W marcu 2018 roku, wspólnie z inną grupą teatralną z Malborka – „No i Dobra”, zorganizowali Dzień Teatru pod hasłem „Dotknij Teatru”. Wówczas to zaprezentowali publiczności swoje dotychczasowe osiągnięcia.

Trzecia premiera grupy miała miejsce podczas 15. Malborskich Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych MOST 2018, 19 października. Nowy spektakl nosił tytuł ”Wolność, Głupcze!”. Mimo, że podczas tych spotkań wystąpili poza konkursem, zostali laureatami Nagrody Specjalnej Burmistrza Miasta Malborka.

Od początku istnienia grupy, jej członkowie aktywnie uczestniczą w konkursach recytatorskich. Do największych osiągnięć można zaliczyć II i III miejsce w Eliminacjach Wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii Teatrów Jednego Aktora w roku 2018. II miejsce i możliwość reprezentowania na Eliminacjach Centralnych wywalczył Jakub Sawczuk z monodramem „Jestem idiotem” (na podstawie „Forresta Gumpa” Winstona Groom’a), a tuż za nim uplasowała się Weronika Kosior z „Marionetką” – tekstem jej autorstwa.

Oba monodramy zakwalifikowały się także do Ogólnopolskiego Konkursu Teatrów Amatorskich „Teatralia” w Legionowie (23-24 czerwca 2018), gdzie Weronika Kosior zdobyła nagrodę za „Kreację Aktorską”.

Mówią o sobie:
„Nasza siła to młodość i szczerość. Mówimy o tym, co ważne, co dotyka każdego z nas, co kształtuje nasze widzenie świata. O miłości, o drugim człowieku, o bólu, samotności, ale także o zabawie i szczęściu. Mówimy językiem uniwersalnym, jakim jest teatr. Chcemy i próbujemy spotkać się w połowie drogi – między sobą wzajemnie i między nami a widzami.”

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i czwartek, w godz. 16.00 – 18.00, w sali na I piętrze Szkoły Łacińskiej.

Wojciech Tremiszewski_MOST_plakat_pop2

Wojciech Tremiszewski wystąpi w ramach MOSTu

Wojciech Tremiszewski – aktor, improwizator, autor, erpegowiec. Członek niegdysiejszego Kabaretu Limo, Warren ze “Spadkobierców”, improwizator w min. W Gorącej Wodzie Kompani, Peleton, W Trzech Osobach, Solo impro. Autor youtubowego Kanału…
MOST (1)

To już XVIII edycja naszego teatralnego święta!

W 1994 roku na kulturalnej mapie naszego miasta zaistniało Malborskie Forum Teatrów Poezji, organizowane przez Miejski Dom Kultury. Rok później przekształciło się w Malborskie Ogólnopolskie Spotkania Teatralne. Zmianę podyktowało zapotrzebowanie…
67 OKR

67. OGÓLNOPOLSKI KONKURSU RECYTATORSKI

MALBORSKIE CENTRUM KULTURY I EDUKACJI WSPÓLNIE Z TOWARZYSTWEM KULTURY TEATRALNEJ ZAPRASZA NA ELIMINACJE POWIATOWE 67. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO Szanowni nauczyciele, pedagodzy, instruktorzy teatralni, pasjonaci! Zapraszamy do udziału w najstarszym i…
p1320855-picture61997c2a78b16

Malborskie Ogólnopolskie Spotkania Teatralne

W miniony weekend (19-20.11)  na scenie w Szkole Łacińskiej zaprezentowali się przede wszystkim młodsi i starsi artyści – amatorzy, ale ich przedstawienia bardzo spodobały się publiczności. W piątek pierwszym punktem MOST-u…

Violetta Jankowiak

Instruktor Grupy Teatralnej „Dwa Słowa”

Skip to content