Turniej szachowy „Mistrzostwa Zimy” miał miejsce w Szkole Łacińskiej w miniony weekend (23-24 luty).

W rozgrywanej w sobotę grupie B, dla zawodników niezaawansowanych, zwyciężył debiutant Ksawery Szczuchniak, który wygrał wszystkie partie i zdobył IV kategorię szachową. 2. miejsce zajął Stanisław Raczkowski, a 3. Dmytro Dorosh.

Dwudniowe zmagania w grupie A, przeznaczonej dla zawodników legitymujących się odpowiednio wysokimi kategoriami szachowymi, zakończyły się triumfem reprezentanta klubu szachowego Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji Piotra Wojtachy, który wyprzedził Wiktora Pyszkę (Gedanensis Gdańsk). Puchar za 3. miejsce odebrała Gabriela Bogalecka (MCKiE Malbork), która wypełniła w tym turnieju normę na I kategorię szachową. Dwaj inni zawodnicy malborskiego klubu zostali nagrodzeni w kategoriach wiekowych: Igor Filipczak do lat 14, a Wojciech Lipecki do lat 10.