3 grudnia w Prabuckim Centrum Kultury i Sportu rozegrano Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w Szachach Błyskawicznych. Wśród 79 zawodników wystartowało 8 reprezentantów klubu szachowego Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji. Połowa z nich zakończyła rywalizację na podium. Karmelita Magiera została mistrzynią województwa do lat 10. Gabriela Bogalecka wywalczyła wicemistrzostwo wśród dziewcząt do lat 12. W gronie juniorek do lat 16 srebrny medal zdobyła Patrycja Szklarczyk, a brązowy Julia Gałązka. W klasyfikacji chłopców do lat 10 Daniel Zdanowicz był 7., zaś Arkadiusz Bogalecki 11. Igor Filipczak był 8. wśród chłopców do lat 14, 24. miejsce do lat 16 zajął Stanisław Raczkowski. Po rozgrywkach indywidualnych odbył się turniej drużynowy, w którym rywalizowały 4-osobowe zespoły. Drużyna dziewcząt Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji zajęła 9. miejsce, zaś chłopców 15.