Malborskie Centrum Kultury „Szkoła Łacińska” była miejscem rozgrywania Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Szachach Szybkich. W turnieju rywalizowało 56 zawodników. Zmagania były bardzo wyrównane i po rozegraniu 9 rund na czele klasyfikacji znalazło się 4 szachistów z dorobkiem 7 punktów. Mistrzem województwa dzięki najlepszej punktacji pomocniczej został 16-letni Patryk Trzebiński z UKS MDK Gdynia, wicemistrzem Michał Bugalski z klubu Akademia Sportu Kolbudy, a trzeci był Nikita Semenukha ze Słupska. Tytuł mistrzyni województwa wywalczyła Maja Filipska. Najwyżej spośród reprezentantów klubu szachowego Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji sklasyfikowany został Piotr Wojtacha. Dobry wynik odnotowała również Gabriela Bogalecka, która była 3. w klasyfikacji kobiet, jednocześnie będąc najlepszą juniorką w turnieju.