W minioną sobotę 29 października w hali Gryfia w Słupsku zostały rozegrane Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w Szachach Błyskawicznych. W tej odmianie szachów partia trwa około 10 minut (zawodnicy otrzymują do namysłu na początku po 3 minuty, a następnie dodatkowe 2 sekundy na każde posunięcie). W zawodach wzięły udział 4 reprezentantki klubu szachowego MCKiE Malbork. Wszystkie spisały się świetnie i każda z nich stanęła na podium. W kategorii wiekowej do 8 lat mistrzynią województwa została Karmelita Magiera. Gabriela Bogalecka zdobyła złoty medal do lat 12. Wśród zawodniczek do lat 16 zwyciężyła Julia Gałązka, a wicemistrzostwo wywalczyła Patrycja Szklarczyk. Po zawodach indywidualnych odbył się turniej drużynowy. Ekipa MCKiE zajęła w nim 10 miejsce.

Zdjęcia: Artur Magiera, TUTAJ