W miniony weekend Malborskie Centrum Kultury i Edukacji gościło szachistów, którzy w dniach 5-6 lutego rozegrali turniej „Mistrzostwo Zimy”. Gracze z całego Pomorza i nie tylko rywalizowali w dwóch odrębnych grupach, w każdej z nich po 32 zawodników. W rozgrywanej w sobotę grupie B startowały osoby bez dużego doświadczenia, a dla wielu z nich był to pierwszy udział w turnieju szachowym. Po 6 rundach zaciętej rywalizacji na 1. miejscu uplasował się Jacek Przybysz z Tczewa. Wśród zawodników z Malborka najlepiej zaprezentował się debiutant Adrian Rychlewski, który do 4. rundy był w grupie prowadzącej, a ostatecznie został sklasyfikowany na 5. pozycji. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę odbywały się zmagania Grupy A, w której startowali szachiści posiadający już pewne doświadczenie turniejowe. Były to zawody w szachach klasycznych, gdzie każdy z zawodników rozgrywał 7 partii, a każda z nich mogła trwać do 2 godzin. W turnieju zwyciężył jeden z jego najmłodszych uczestników 10-letni Krystian Wons, reprezentant UKS MDK Gdynia. Najlepszy z zawodników klubu szachowego MCKiE był Piotr Wojtacha sklasyfikowany na 4. miejscu. Świetnie zaprezentowali się też młodzi malborczycy, a troje z nich: Julia Gałązka oraz Artur i Szymon Jankowscy podwyższyło swoje kategorie szachowe. Szczegółowe wyniki: