Inauguracja 18.Roku Akademickiego U3W już za nami

Inauguracja Roku Akademickiego U3W odbyła się 11 października w CKiE Szkoła Łacińska. Życzenia pomyślności na nowy Rok Akademicki słuchaczom złożyli : Burmistrz Malborka – Marek Charzewski, Przewodniczący Rady Miasta – Paweł Dziwosz, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Jacek Markowski, a w imieniu starosty malborskiego – Stanisław Sumowski, dyrektor Wydziału Kultury Starostwa Powiatowego w Malborku. Gościem Honorowym była Prezes Koła Powiatowego PZN – Kazimiera Pliszke.

Przez cały wrzesień na nowy rok zapisało się przeszło 200 osób. Dziś wielu seniorów nie wyobraża sobie życia bez ,,uniwerku”. Do naszego grona dołączyło 12- tu nowych słuchaczy.

Gratuluję państwu, że chcecie przychodzić na zajęcia uniwersytetu. Myślę, że jest to okazja, by dzielić się tolerancją. Tolerancja to jest taka rzecz, o której czasem zapominamy. W U3W stawiamy też na życzliwość, na to, żebyśmy byli przyjaciółmi, żebyśmy nie doszukiwali się złych cech w koleżance albo koledze. Bycie przyjaznym wobec siebie łamie bariery, pozwala na to, żebyśmy integrowali się jeszcze bardziej, żebyśmy zdobywali nowe umiejętności. Ta życzliwość pozwala nam po prostu żyć. Tacy właśnie bądźmy. Niech to przesłanie przyświeca nowo przyjętym słuchaczom.
Teresa Żelazo

Uczestnicy spotkania uczcili minutą ciszy tych słuchaczy, którzy zmarli w ciągu ostatniego roku.
O części artystyczną zadbał zespół „Z Górki”, który tworzą członkowie U3W.

Anna Autor