11 listopada br. w Malborku i powiecie malborskim zorganizowano szereg uroczystości upamiętniających 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Jednym z nich był „Patriotyczny Obiad” w Jeziornej Osadzie w Gnojewie pod patronatem starosty Mirosława Czapli, podczas którego z repertuarem patriotycznym wystąpił zespół „Balbiny” pod kierunkiem Marii Seibert z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji.

Spotkanie, w którym udział wzięło ponad 100 osób, rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu. Następnie po krótkich przemowach goście mieli okazję wysłuchać godzinnego koncertu młodych artystów ze studia wokalnego „Balbiny”. Święto odzyskania niepodległości to bardzo doniosła okazja, nie zabrakło więc poważnych piosenek o wolności i ojczyźnie, to również święto radosne, dlatego w drugiej części nie zabrakło utworów, które porwały do wspólnego śpiewania i wspólnej zabawy.

Jeziorna Osada prowadzona jest obecnie przez Zgromadzenie Pallotynów zaangażowanych również w działalność charytatywną. Z okazji Andrzejek organizuje bal na rzecz Szymona Mazurczaka z Malborka, który w październiku zeszłego roku uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu i do dziś nie odzyskał przytomności.

Kategorie: Balbiny

Skip to content