W dniach 19-20 października odbyły się 15 Malborskie Ogólnopolskie Spotkania Teatralne zorganizowane przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji.
Publiczność zgromadzona w sali Spółdzielni Socjalnej Fabryka Inicjatyw mogła obejrzeć 7 spektakli. Zaprezentowały się teatry prezentujące różne formy: teatr tańca, improwizacji, jednego aktora, teatr autorski.
 


Jury w składzie:
Anna Zajączkowska – producentka filmowa, telewizyjna
Zbigniew Mikołajczyk – reżyser, animator kultury

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce Teatr „Po godzinach” z Gdańska ze spektaklem „Kolejne dni życia z…” reż Małgorzata Oracz (nagroda w wysokości 1.000,-zł)
II miejsce Teatr „W Kaczych Butach” z Gdyni ze spektaklem „Umowa o arcydzieło” w reż. Magdaleny Bochan – Jachimek (nagroda w wysokości 700,-zł)
III miejsce Teatr „No i Dobra!” z 22BLT z Malborka ze spektaklem „Kołowrotek” w reż. Domeli Grendy (nagroda rzeczowa) 

Teatr Caro Dance z Siedlec wystąpił ze spektaklem „After Befor”, ale w związku z tym iż pojawili się podczas MOSTu w ramach projektu Instytutu Tańca – zaprezentowali się poza konkursem.

Teatr „Dwa Słowa” z MCKiE także zaprezentował się poza konkursem, natomiast został doceniony przez jury w następującej formie:
Weronika Kosior z Teatru „Dwa Słowa” otrzymała Nagrodę Starosty Powiatu Malborskiego za spektakl „Marionetka” w reż. Violetty Jankowiak (nagroda rzeczowa)
Jakub Sawczuk z Teatru „Dwa Słowa” otrzymał Nagrodę Starosty Powiatu Malborskiego za spektakl „Jestem idiotem” w reż. Violetty Jankowiak (nagroda rzeczowa)
Teatr „Dwa Słowa” otrzymał Nagrodę Burmistrza Miasta Malborka za spektakl „Wolność, Głupcze!” w reż. Violetty Jankowiak (nagroda rzeczowa) 

Wszystkim uczestniczącym w MOST teatrom wręczono pamiątkowe dyplomy i statuetki. 
Dziękujemy za cudowną atmosferę, za niesamowite emocje płynące ze sceny i… do zobaczenia za rok

Kategorie: Dwa Słowa

Skip to content