„Zamkowe Kameralia”- „MUZYCZNA LEKCJA HISTORII” wystąpi grupa FABRYKA.

Kiedy:
Październik 11, 2019@6:00 pm – 8:00 pm
2019-10-11T18:00:00+00:00
2019-10-11T20:00:00+00:00
Gdzie:
Muzeum Zamkowe w Malborku - Karwan
Starościńska
Koszty:
15,00 zł / 25,00 zł
Kontakt:
Muzeum Zamkowe w Malborku Starościńska 1, 82-200 Malbork

Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Malborskie Stowarzyszenie OŚ zapraszają na wyjątkowy w formie i środkach przekazu koncert. W ramach cyklu „Zamkowe Kameralia”, z koncertem pod tytułem „MUZYCZNA LEKCJA HISTORII” wystąpi grupa FABRYKA.

Już teraz zapraszamy ten poetyczo-muzyczny i patriotyczny spektakl, jak zwykle na niezwykle wysokim poziomie. Nie wolno tego przegapić!

Koncert odbędzie się w KARWANIE dnia 11.10.2019 r.  (piątek) o godz. 18:00.

Bilet na to wydarzenie można nabyć w kasie Muzeum Zamkowego oraz przez Internet  https://bilety.zamek.malbork.pl/
w cenie 25 zł (bilet normalny) i 15 zł (bilet ulgowy).

Dzieci do lat siedmiu mają zapewniony bezpłatny wstęp.

Projekt jest dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury.

Zespół Fabryka i Narodowe Centrum Kultury zapraszają na jesienny koncert „Muzyczna lekcja historii”, który kierowany jest do społeczności lokalnych – w szczególności do młodzieży i nauczycieli w celu aktywizacji kulturalnej i patriotycznej. Muzycy mają nadzieję, że na widowni zasiądą także osoby w wieku średnim i seniorzy. Grupa odwiedzi Malbork w ramach trasy obejmującej 9 miejscowości.

Podczas koncertów – solista zespołu Sylwester SLY Domański  z towarzyszeniem zespołu Fabryka wykona utwory nawiązujące do różnych wydarzeń historycznych. W repertuarze znajdą się wybrane piosenki z płyty „Sierpień”, wydanej w 2016 roku wraz z NCK, z pop-rockowymi aranżacjami poezji Baczyńskiego, Gajcego i innych Kolumbów. Program uzupełnią znane polskie przeboje  z lat 60-90 („Biały Krzyż”, „Gdzie są chłopcy z tamtych lat”, „Nie pytaj o Polskę”) oraz utwory do tekstów innych polskich poetów w rockowo-elektronicznych opracowaniach, niosące uniwersalny muzyczny i poetycki przekaz, a jednocześnie popularyzujące historię i wartości patriotyczne.

Liczymy, że dzięki takim wydarzeniom i takiego rodzaju przekazie, młodzież bliżej pozna rodzimą historię i dziedzictwo narodowe, może także znaleźć w nich źródło inspiracji twórczej, zaś dorośli i seniorzy odwołać się do własnych przeżyć i uczuć patriotycznych.

Koncert uzupełnią wizualizacje multimedialne, wzmacniające przekaz i dostosowane tematyką do wykonywanych utworów.

Próbka twórczości – https://www.youtube.com/watch?time_continue=82&v=KuU9CMF-tKo

Udostępnij na:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print

Anna Autor