Planetarium

W każdy poniedziałek nasze planetarium dostępne będzie dla gości indywidualnych.

GODZ: 15:00 „Mała Gwiazdka” – 3 – 9 lat
Czas trwania 25 minut. Dubbing polskojęzyczny.

GODZ: 15:30
„Szalona wyprawa na planetę Ziemia” 9 – 16 lat
Czas trwania 23 minuty. Dubbing polskojęzyczny.

Cena 8 zł/osoba

„Mała Gwiazdka” – 3 – 9 lat

Czas trwania 25 minut. Dubbing polskojęzyczny.

„Mała Gwiazdka” (tyt. oryg. „The Little Star That Could”) –  
Projekcja przeznaczona dla najmłodszych widzów, w wieku od 3 do 9 lat.
Przedstawia różne rodzaje gwiazd i inne obiekty niebieskie, takie jak planety Układu Słonecznego, galaktykę Droga Mleczna i mgławice. W przystępny sposób zapoznaje dzieci z budową i charakterystycznymi cechami planet Układu Słonecznego oraz z pojęciem temperatury barwowej gwiazd.
 
Film rozpoczyna się od widoku małej, żółtej gwiazdki, która wyrusza w podróż po kosmosie w celu znalezienia jakichś planet. Po drodze spotyka gwiazdy o różnej jasności, barwie i temperamencie, które niestety nie mają swoich planet i wytykają gwiazdce jej przeciętność. Na koniec, zmartwiona gwiazdka rozmawia z samą Drogą Mleczną po czym odkrywa, że ma własne, małe planety i że dzięki temu jest wyjątkowa. Planety następnie przedstawiają się małej gwiazdce i opisują swoje ciekawe cechy.
 

„Szalona wyprawa na planetę Ziemia” 9 – 16 lat

Czas trwania 23 minut. Dubbing polskojęzyczny.

„Szalona wyprawa na planetę Ziemia” (tyt. oryg. Earth’s Wild Ride).
 Film przeznaczony dla młodych widzów w wieku od 9 do 16 lat. 
Z perspektywy mieszkańców fikcyjnej bazy na Księżycu pokazuje Ziemię i zachodzące na niej zjawiska, takie jak świat dinozaurów i ich zagładę przez upadek meteorytu, zlodowacenia, jaskinie ludzi pierwotnych, burzę, krążenie wody w przyrodzie, aktywność wulkaniczną. Dodatkowo, widzowie są zaznajamiani z pojęciem zaćmienia Słońca i podstawami obserwacji astronomicznych. Pokaz jest bogaty w efektowne animacje 3D.
 
Film rozpoczyna się od widoku lądujących na Księżycowej bazie statków kosmicznych. Gdzieś obok, rodzina astronautów (dziadek z wnuczkami) obserwują Ziemię przez teleskop, na Ziemi właśnie widoczne jest zaćmienie Słońca. Wędrujący cień Księżyca przesuwa się przez kontynent Europy, przekraczając go, inspiruje dziadka do snucia wnuczkom interesujących opowieści o zlodowaceniu (na ekranie widoczne jaskinie i mamuty), wybuchach wulkanów (fascynujący lot nad potokami lawy), zagładzie dinozaurów (wielki dinozaur nad widzami i upadek meteorytu), krążeniu wody w przyrodzie (groźna burza z piorunami a następnie płynięcie rzeką w kanionie)