Planetarium

OFERTA INDYWIDUALNA

Od poniedziałku do piątku istnieje możliwość rezerwacji seansu dla osób indywidualnych.
Minimalna ilość osób 4.

Seanse w planetarium 8 zł/osoba

Rezerwacja seansu 1 dzień przed planowaną wizytą.

BUDYNEK
Centrum Kultury i Edukacji
SZKOŁA ŁACIŃSKA
ul. Stare Miasto 42,
82 – 200 Malbork
tel/fax: 55  272 01  65
e-mail: latinum@kultura.malbork.pl

OFERTA DLA GRUP

Rezerwacja Planetarium dwa dni przed planowaną wizytą.
Liczba miejsc 30.

Dla przedszkoli i klas 1-5   szkół podstawowych oferujemy zajęcia Astro Przygoda obejmujące prezentację filmu oraz animację plastyczne.
Czas trwania do 1 godziny.

Malborskie Planetarium oferuje realizację lekcji z wykorzystaniem  programów astronomicznych do realistycznych obserwacji nieba.
Zajęcia prowadzi nauczyciel grupy.
Czas trwania zajęć do 1 godziny.

WYKŁADY
Raz na kwartał realizowane są Malborskie Spotkania z Astronomią, które prowadzi astronom Jarosław Pióro.
W zależności od tematyki spotkania mogą być wzbogacone o obserwacje nieba.

CENNIK

ASTRO PRZYGODA 8 zł/osoba
Lekcje astronomiczne 4 zł/osoba
Seanse w planetarium 8 zł/osoba4

„Mała Gwiazdka” 
Czas trwania 25 minut.
Dubbing polskojęzyczny.
Typ projekcji: Seans 2D / 4K
Język: polski, angielski
Ograniczenia wiekowe: 3+
Rok produkcji: 2008
Produkcja: Audio Visual Imagineerin

„Mała Gwiazdka” (tyt. oryg. „The Little Star That Could”) –  
Projekcja przeznaczona dla najmłodszych widzów, w wieku od 3 do 9 lat.
Przedstawia różne rodzaje gwiazd i inne obiekty niebieskie, takie jak planety Układu Słonecznego, galaktykę Droga Mleczna i mgławice. W przystępny sposób zapoznaje dzieci z budową i charakterystycznymi cechami planet Układu Słonecznego oraz z pojęciem temperatury barwowej gwiazd.
 
Film rozpoczyna się od widoku małej, żółtej gwiazdki, która wyrusza w podróż po kosmosie w celu znalezienia jakichś planet. Po drodze spotyka gwiazdy o różnej jasności, barwie i temperamencie, które niestety nie mają swoich planet i wytykają gwiazdce jej przeciętność. Na koniec, zmartwiona gwiazdka rozmawia z samą Drogą Mleczną po czym odkrywa, że ma własne, małe planety i że dzięki temu jest wyjątkowa. Planety następnie przedstawiają się małej gwiazdce i opisują swoje ciekawe cechy.
 

„Szalona wyprawa na planetę Ziemia” 
Czas trwania 23 minut.
Dubbing polskojęzyczny.
Typ projekcji: Seans 2D / 4K
Język: polski, angielski
Ograniczenia wiekowe: 9+
Rok produkcji: 2008
Produkcja:
Audio Visual Imagineering

„Szalona wyprawa na planetę Ziemia” (tyt. oryg. Earth’s Wild Ride).
 Film przeznaczony dla młodych widzów w wieku od 9 do 16 lat. 
Z perspektywy mieszkańców fikcyjnej bazy na Księżycu pokazuje Ziemię i zachodzące na niej zjawiska, takie jak świat dinozaurów i ich zagładę przez upadek meteorytu, zlodowacenia, jaskinie ludzi pierwotnych, burzę, krążenie wody w przyrodzie, aktywność wulkaniczną. Dodatkowo, widzowie są zaznajamiani z pojęciem zaćmienia Słońca i podstawami obserwacji astronomicznych. Pokaz jest bogaty w efektowne animacje 3D.
 
Film rozpoczyna się od widoku lądujących na Księżycowej bazie statków kosmicznych. Gdzieś obok, rodzina astronautów (dziadek z wnuczkami) obserwują Ziemię przez teleskop, na Ziemi właśnie widoczne jest zaćmienie Słońca. Wędrujący cień Księżyca przesuwa się przez kontynent Europy, przekraczając go, inspiruje dziadka do snucia wnuczkom interesujących opowieści o zlodowaceniu (na ekranie widoczne jaskinie i mamuty), wybuchach wulkanów (fascynujący lot nad potokami lawy), zagładzie dinozaurów (wielki dinozaur nad widzami i upadek meteorytu), krążeniu wody w przyrodzie (groźna burza z piorunami a następnie płynięcie rzeką w kanionie)

„Ku krańcom wszechświata”
Czas trwania: 27 lub 47 minut
Typ projekcji: Seans 2D / 4K.
Język: polski, angielski
Ograniczenia wiekowe: 14+
Rok produkcji: 2009
Produkcja: Europejska Agencja Kosmiczna

„Ku krańcom wszechświata” („Edge of’the Universe”).
Film zabiera widzów w zapierającą dech w piersiach podróż, opowiada ekscytującą historię poprzez oszałamiające efekty wizualne.
Z bliska pokazuje cuda Kosmosu. Z pomocą Satelit naukowych – Herschel i Planck spoglądamy w zakamarki Wszechświata widząc zjawiska, których nasze oczy nie są w stanie ujrzeć. Obserwujemy narodziny gwiazd i chwile, w których nasz Wszechświat był jeszcze w wieku niemowlęcym. Oglądając wersję 50 minutową zaglądamy do laboratoriów, w których powstają pojazdy badające
Czerwoną Planetę – Marsa, na którego przenosimy się na chwilę, poznając go bliżej.

„Od Ziemi do Wszechświata”
Czas trwania: 32 minut
Typ projekcji: Seans 2D / 4K.
Język: polski, angielski
Ograniczenia wiekowe: 12+
Rok produkcji: 2015
Produkcja: Europejskie Obserwatorium Południowe

„Od Ziemi do Wszechświata” – „From Earth to the Universe”
Film ten to niesamowita podróż w czasie i przestrzeni, poprzez zaskakującą kombinację widoków i dźwięków, Nocne niebo, piękne
i tajemnicze jest tematem opowieści przy ognisku. Film ukazuje Układ Słoneczny pełen blasków i okrucieństwo palącego Słońca. Z naszego domu – Ziemi, przez Drogę Mleczną do niewyobrażalnie ogromnych, niezliczonych galaktyk. Po drodze widzowie dowiedzą się o historii astronomii, wynalezieniu teleskopu.

„Odległe światy: obce życie?”
Czas trwania: 52 minut
Typ projekcji: Seans 2D / 4K.
Język: polski, angielski
Ograniczenia wiekowe: 16+
Rok produkcji: 2009
Produkcja: Europejska Agencja Kosmiczna

„Odległe światy: obce życie?” – „Distant Worlds – Alien Life?”

Odległe światy: obce życie? To film w którym szukamy odpowiedzi czy poza Ziemią istnieje życie we Wszechświecie? Dołącz do nas na poszukiwania nowych planet w kosmosie!
Pierwsi kandydaci do zamieszkania planet zostali już znalezieni. Ale dalekie światy mogą być dziwne: jak może wyglądać tam życie?
Użyjmy naszej wyobraźni i zastanówmy się, jakie są szanse i możliwości, aby kiedykolwiek nawiązaćkontakt z rasą inteligentnych kosmitów.

„W poszukiwaniu ciemnej materii”
Czas trwania: 30 min
Typ projekcji: Seans 2D / 4K
Język: polski, angielski
Ograniczenia wiekowe: 14+
Rok produkcji: 2008
Produkcja: Audio Visual Imagineering

„W poszukiwaniu ciemnej materii” – „Phantom Of The Universe”

Film ten to niesamowita podróż w czasie i przestrzeni, poprzez zaskakującą kombinację widoków i dźwięków, Nocne niebo, piękne i tajemnicze jest tematem opowieści przy ognisku. Film ukazuje Układ Słoneczny pełen blasków i okrucieństwo palącego Słońca. Z naszego domu – Ziemi, przez Drogę Mleczną do niewyobrażalnie ogromnych, niezliczonych galaktyk.
Po drodze widzowie dowiedzą się o historii astronomii, wynalezieniu teleskopu. Film ten zanurza odbiorców w poszukiwaniu ciemnej materii. Od podróży protonów ścigających się przez największy na świecie zderzacz cząstek w Europie po bliskie widoki Wielkiego Wybuchu i wschodzącego kosmosu. Widzowie udadzą się w rejony Wielkiej Galaktyki Andromedy (M31),
a następnie zjeżdżają pod ziemię do dawnej kopalni złota, gdzie znajduje się niezwykle czuły detektor ciemnej materii. Stamtąd udają się do Szwajcarii, na teren Wielkiego Zderzacza Hadronów w CERN. Naukowcy z całego świata poszukują tam składników ciemnej materii, aby lepiej zrozumieć otaczający nas Wszechświat.

Skip to content