Kalendarz

Gru
31
wt
Miejska Zabawa Sylwestrowa @ Plac Kazimierza Jagiellończyka
Gru 31 2019@10:00 pm – Sty 1 2020@1:00 am
Miejska Zabawa Sylwestrowa @ Plac Kazimierza Jagiellończyka

Zapraszamy na Miejską Imprezę Sylwestrową.
W czasie wieczornej zabawy usłyszymy blok muzyczny przygotowany przez DiDżeja Mieteka oraz zespół Basta .
Tuż przed północą do wspólnego odliczania zaprosi zebranych burmistrz miasta Pan Marek Charzewski .
Zapraszamy
Informujemy także, że terenem imprezy, będzie obszar wewnątrz
pl. Kazimierza Jagiellończyka wyznaczony barierkami. Pracownicy ochrony będą dokonywać kontroli uczestników wchodzących na teren imprezy pod kątem posiadanych środków pirotechnicznych, szklanych przedmiotów itp.

Zwracamy się z ogromną prośbą i apelem do uczestników wydarzenia, by nie używać na terenie imprezy i jej pobliżu, w tłumie ludzi, którzy zazwyczaj około północy gromadzą się w Sylwestra w centrum miasta, petard, fajerwerków i innych materiałów pirotechnicznych, które mogą potencjalnie wyrządzić krzywdę ich użytkownikom i innym uczestnikom imprezy oraz o stosowanie się do Regulaminu rozwieszonego na terenie imprezy.

Sty
4
sob
Gramy i śpiewamy dla WOŚP z Amber Chant @ Spiżarnia Malborska
Sty 4@7:00 pm – 10:00 pm

W sobotę 4 stycznia w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Spiżarni Malborskiej odbędzie się koncert, do wspólnego śpiewania zaprosi zespół Amber Chant.

Początek wydarzenia o godzinie 19:00
Sty
10
pt
XIX Koncert Otwartych Gitar @ Pub Baszta, Brama Mariacka, Aleja Rodła
Sty 10@8:00 pm – 11:45 pm

Już 19 raz złapią za instrumenty w szczytnym celu. Tym razem w ramach Koncertu Otwartych Gitar zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Grasz? Śpiewasz? Łap instrument, wchodź na scenę, zaśpiewaj z nami popularne przeboje i wsłuchaj się w nasze kompozycje. Zaprezentuj się i wspomóż!
W trakcie koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy, które zostaną przekazane na 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Kiedy: 10.01.2020 (piątek) godz. 20:00
Gdzie: Pub Baszta, Brama Mariacka, Aleja Rodła
WSTĘP WOLNY
Chętnych do wzięcia udziału w występach prosimy o zgłoszenie w Pubie Baszta, na tablicy wydarzenia, lub w wiadomości prywatnej do organizatorów ()

Ekipa koncertowa Otwartych Gitar

Sty
11
sob
Noworoczny Koncert Operetkowy „Najpiękniejsze Melodie Świata” @ Muzeum Zamkowe - Karwan
Sty 11@6:00 pm – 8:00 pm
Noworoczny Koncert Operetkowy "Najpiękniejsze Melodie Świata" @ Muzeum Zamkowe - Karwan

Piękne melodie z całego świata, hity największych operetek usłyszycie dzięki Małgorzacie Kulińskiej i Małgorzacie Kustosik, które zaprezentują Państwo najpopularniejsze melodie z oper francuskich i włoskich (wspaniała Habanera z opery „Carmen” G. Bizeta, duet kotów G. Rossiniego), hity z wiedeńskich operetek (Czardasz Maricy z operetki „Hrabina Marica” E. Kalmana, „Czardasz Sylwii” z operetki „Księżniczka czardasza” E. Kalmana, aria Giuditty z operetki „Giuditta” E. Kalmana), wspaniałe melodie neapolitańskie/ (La spagnolla), tango („Tango Jalusie”), broadwayowskie evergreeny („I drimed a dream” z musicalu „Nędznicy”, „Memory” z musicalu „Koty” A. L Webbera), czy przeboje polskiego dwudziestolecia międzywojennego („Miłość ci wszystko wybaczy”).

W MCKiE otrzymacie wejściówkę, której cenę sami ustalicie w dniu koncertu, wrzucając dowolny datek do puszki WOŚP.
Wejściówki na koncert do odebrania w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji (Szpital Jerozolimski, Szkoła Łacińska)
Telefon: 55 272-38-52

Podczas styczniowego Finału, zbieramy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci.

Bardzo cieszymy się, że zdecydowaliście się na udział w naszym Noworocznym Koncercie Operetkowym by dać szansę na życie naszym najmłodszym pociechom.
Dziękujemy!

Sty
17
pt
Koncert Noworoczny – Magdalena Steczkowska @ pin Muzeum Zamkowe w Malborku Starościńska 1
Sty 17@6:00 pm – 9:00 pm

Bilety na koncert w cenie 30 złotych do nabycia w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji (Szpital Jerozolimski, Szkoła Łacińska)
Telefon: 55 272-38-52
Magda Steczkowska – wokalistka, autorka tekstów, która na swoim koncie ma 4 solowe płyty. We wrześniu 2018 r. ukazał się jej piąty album z najpiękniejszymi piosenkami z polskich seriali zatytułowany „SeriaLove”. Przed rozpoczęciem kariery solowej współpracowała z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej.
Tym razem usłyszymy Magdę w świątecznym koncercie kolęd.
Artystce na scenie towarzyszy Marcin Jurkiewicz – multiinstrumentalista. Koncerty Magdy na długo zapadają w pamięć, a to za sprawą wyjątkowego głosu Artystki i wyjątkowego klimatu jaki tworzy podczas swoich koncertów.
Usłyszycie Państwo między innymi: W żłobie leży, Oj maluśki, maluśki, Mizerna cicha, Lulaj, że Jezuniu
oraz wiele innych znanych i lubianych kolęd. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.

Lut
1
sob
Koncert Jubileuszowy z okazji 35-lecia Balbin i pracy artystycznej Marii Seibert @ Karwan - Muzeum Zamkowe
Lut 1@5:00 pm – 7:00 pm

Koncert Jubileuszowy z okazji 35-lecia Balbin i pracy artystycznej Marii Seibert to jeden z głównych punktów 28. Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce. Niestety, ze względu na nieprzewidziane okoliczności, nie odbył się, jak planowano 28 grudnia 2019 r., ale musiał zostać przełożony na późniejszy termin.

Już wiadomo, że Koncert Jubileuszowy Balbin odbędzie się 1 lutego 2020 r. o godz. 17.00 w zamkowym Karwanie. Na wejście obowiązywać będą wszystkie zaproszenia i wejściówki na pierwszy termin.

Koncert odbędzie się przy muzyce na żywo – kierownikiem zespołu jest Adam Lemańczyk. Zarówno on jak i pozostali instrumentaliści współpracują z Marią Seibert i Balbinami od wielu lat, towarzysząc zespołowi przy wielu muzycznych przedsięwzięciach.

Czytaj więcej

Lut
14
pt
TAM TAM Project powraca do Malborka – koncert w Alternatywie w Walentynki @ ul. Grunwaldzka
Lut 14@8:00 pm – 10:00 pm

14 lutego (piątek) o godz. 20.00 na scenie Alternatywy odbędzie się wyjątkowy koncert, który w niecodzienny sposób łączy dźwięk, słowa i obrazy. Kto nie ma planów, niech koniecznie zarezerwuje sobie czas w ten wieczór – zachęcają organizatorzy.

Piotr Jackson Wolski, lider TAM TAM Project, to znany wirtuoz instrumentów perkusyjnych, który wypracował swój niepowtarzalny język muzyczny. Współpracował między innymi z Tomaszem Stańko, Stanisławem Soyką, Maanamem, Habakukiem, Wilkami, Young Power, Lady Pank, Immanuel.
TAM TAM Project daje Mu możliwość do eksperymentowania w materii dźwięku i obrazu. Zadziwi wszystkich mieszanką różnorodnych stylów muzycznych (od muzyki afrykańskiej, arabskiej po romską) w nowoczesnej i zaskakującej oprawie muzycznej (fusion, rock, house, electronic).
Dodatkowo, wizualizacje obrazów malarza Tomasza Sętowskiego czynią całość nowoczesną formą performansu.
TAM TAM Project wystąpił w Alternatywie już rok temu. Tym razem w nowej odsłonie buntowniczy TAM TAM Project zaprezentuje też kilka mocniejszych brzmień.
TAM TAM Project tworzą: Piotr Jackson Wolski – instrumenty perkusyjne, producent, kompozytor, autor tekstów, głos, Damian Cieślak – gitara elektryczna, Mateusz Karoń – perkusja, Andrzej Michalak – gitara basowa.

Piątkowy koncert rozpocznie się o godz. 20.00 w klubie Alternatywa przy ul. Grunwaldzkiej. Wstęp kosztuje 20 zł.

informacja: Alternatywa

Lut
28
pt
Tymon & MU @ MaKUL@TURA Malbork
Lut 28@8:00 pm – 10:00 pm

Mu to najnowszy i najambitniejszy od lat projekt gdańskiego songwritera Tymona Tymańskiego, założony wspólnie z wieloletnim muzycznym partnerem i współproducentem Marcinem Gałązką oraz trzema liderami głośnych trójmiejskich formacji post-jazzowych: Michałem Janem Ciesielskim (The Quantum Trio), Michałem Wandzilakiem (Świetliki, Zgniłość) i Jackiem Prościńskim (Lasy, Perfect Son). Płyta Mu pt. „Free Energy!” zawiera 10 niezwykle różnorodnych piosenek, oscylujących na pograniczu post-rocka, synth-popu i jazzu. Kompozycje Tymanskiego pochodzą z różnych okresów i są opatrzone bardzo osobistymi tekstami po angielsku, przy których niekiedy asystował wieloletni przyjaciel Tymona, amerykański songwriter i literaturoznawca Daniel Hertzov. Wśród artystycznych inspiracji pojawiają się m. in. John Lennon, Eric Dolphy i Nikola Tesla, na dalszym planie słychać też odległe echa wpływów The Beatles, The Doors, Davida Bowiego, Lou Reeda, Steely Dan, The Stranglers, Depeche Mode, Becka, QOTSA, Grizzly Bear czy Homeshake. Muzyka Mu jest skierowana do świata ludzi osłuchanych, do ponad stylowych hipsterów, brzmiąc bardziej jak amerykańska alternatywna produkcja w klimacie Wilco czy Maca DeMarco niż polskie dzieło, adresowane do słuchaczy Trójki, Zetki czy RMF. „Cisnęliśmy lancę w przyszłość”, mówi o debiutanckim albumie Mu Tymański. „To nasz przekaz dla świata. Mu zaczyna przejmować przestrzeń”.

 

Mar
22
nie
Łydka Grubasa i Zenek Kupatasa w Malborku @ MaKUL@TURA
Mar 22@7:00 pm – 11:00 pm

Bilety już dostępne! Tylko do końca roku 2019 niższa cena!
https://goout.net/pl/bilety/lydka-grubasa+zenek-kupatasa/wmwf/

W połowie lutego 2020 roku startuje najnowsza trasa zespołu – Łydka Grubasa, której pierwsza część potrwa praktycznie do końca sezonu letniego. W jej ramach Łydka Grubasa zawita w około 30 miastach, występując przed publicznością klubową. Grupa szykuje super – odświeżony repertuar, skupiając się na nowych kompozycjach z tegorocznej płyty pod tytułem „Socjalibacja”, które będą stanowić oś koncertów. Ale – nie zabraknie żelaznych przebojów grupy, jak również niespodzianek muzycznych i nie tylko.

Jak podkreślają sami członkowie zespołu, Łydka zawsze stara się grać i brzmieć jak najlepiej. Priorytetem jest też wzajemny szacunek oraz więź z Publicznością wyrażone tak, aby na ich koncercie każdy mógł poczuć się jego częścią i pełnym uczestnikiem. Bez barier, murów – po prostu rock’and’rollowo.

Mar
27
pt
Georgio Allegri – Miserere mei, Deus @ Muzeum Zamkowe w Malborku - Zamek Wysoki, Kościół pw. NMP
Mar 27@6:00 pm – 8:00 pm

KONCERT ODWOŁANY.

Zapraszamy na koncert pasyjny
Miserere mei, Deus autorstwa Georgio Allegri
w wykonaniu Chóru Lutnia oraz Janusza Zdunka
pod dyrekcją Bożeny Belcarz

Bilety do nabycia od 10 marca w kasach MCKiE (Szpital Jerozolimski, Szkoła Łacińska)