Kalendarz

sie
21
śr.
Festyn dla rodzin Aktywne Wakacje @ OS. Południe przy Orliku SP. nr 5
sie 21@3:00 pm – 6:00 pm
paź
26
sob.
Marek Dyjak – koncert @ Starościńska
paź 26@6:30 am – 8:30 pm

Malborskie Ogólnopolskie Spotkania Teatralne 2019!

Sam siebie nazywa barowym grajkiem. Głos na granicy desperacji, krzyku i rozpaczy, nic sobie nie robi z takiej czy owakiej konwencji. Dyjak to Dyjak – mówią przyjaciele; facet, który żył po bandzie, pił po bandzie, aż dotarł do końca drogi. On też tak czuł.

Nie każdemu odpowiada styl bycia Dyjaka, choć od jedenastu lat nie pije i walczy to wciąż pozostaje sobą – i na tym polega jego niezwykły fenomen, który przyciąga koneserów dobrej muzyki. Bywały w jego karierze momenty, w których muzyk mógł iść za ciosem – wbić się na potocznie zwany „artystyczny świecznik”. Wolał jednak iść własną drogą, nie zawsze łatwą lecz kierowaną przez siebie samego, nie oddał swojej kariery w cudze ręce. Niektórzy widzą w tym artystyczną pozę – Dyjaka wyklętego, samotnika i indywidualistę. Mocnym głosem, śpiewa równie mocne utwory, w których – jak mówią sami fani – jest krew, żółć i łzy.
Na rynku papierowych supermenów jest zjawiskiem – ocenia Jan Wołek.

Bilety w cenie 30 złotych do nabycia w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji (Szpital Jerozolimski, Szkoła Łacińska) oraz przed koncertem.

sty
6
pon.
Orszak Trzech Króli wyruszy z kościoła św. Jana Chrzciciela @ Starego Miasta do placu Kazimierza Jagiellończyka.
sty 6@12:00 am – 2:00 pm
6 stycznia 2020 r. w ramach XXIX Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce odbędzie się tradycyjny już Orszak Trzech Króli z udziałem mieszkańców naszego miasta.
Orszak ustawi się po mszy św. o godz. 12.00 i przejdzie od Starego Miasta do placu Kazimierza Jagiellończyka. Po drodze zobaczymy teatralne scenki plenerowe w wykonaniu dzieci i dorosłych przygotowane przez Spiżarnię Malborską. Zapraszamy!
lut
1
sob.
Koncert Jubileuszowy z okazji 35-lecia Balbin i pracy artystycznej Marii Seibert @ Karwan - Muzeum Zamkowe
lut 1@5:00 pm – 7:00 pm

Koncert Jubileuszowy z okazji 35-lecia Balbin i pracy artystycznej Marii Seibert to jeden z głównych punktów 28. Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce. Niestety, ze względu na nieprzewidziane okoliczności, nie odbył się, jak planowano 28 grudnia 2019 r., ale musiał zostać przełożony na późniejszy termin.

Już wiadomo, że Koncert Jubileuszowy Balbin odbędzie się 1 lutego 2020 r. o godz. 17.00 w zamkowym Karwanie. Na wejście obowiązywać będą wszystkie zaproszenia i wejściówki na pierwszy termin.

Koncert odbędzie się przy muzyce na żywo – kierownikiem zespołu jest Adam Lemańczyk. Zarówno on jak i pozostali instrumentaliści współpracują z Marią Seibert i Balbinami od wielu lat, towarzysząc zespołowi przy wielu muzycznych przedsięwzięciach.

Czytaj więcej