MALBORSKIE OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA TEATRALNE

Kiedy

25 listopada, 2022 - 26 listopada, 2022    
10:00 am - 8:00 pm

Gdzie

Szkoła Łacińska
Stare Miasto 42, Malbork, 82-200

Event Type

Mapa niedostępna

W 1994 roku na kulturalnej mapie naszego miasta zaistniało Malborskie Forum Teatrów Poezji, organizowane przez Miejski Dom Kultury. Rok później przekształciło się w Malborskie Ogólnopolskie Spotkania Teatralne. Zmianę podyktowało zapotrzebowanie na poszerzenie form teatralnych. I tak MOST – bo taka skrócona nazwa zaczęła funkcjonować w odniesieniu do tego wydarzenia –  trwał przez kolejne lata. Do grodu nad Nogatem przyjeżdżały teatry z całej Polski, by dzielić się swoją twórczością, zdobywać doświadczenia i – co najważniejsze – integrować środowisko teatrów amatorskich z całego kraju. W 2007 roku z niewiadomych przyczyn odbyła się ostatnia XIV edycja i wydawało się, że Spotkania zniknęły bezpowrotnie z kulturalnej mapy Malborka. Tymczasem w 2018 roku dokonała się reaktywacja. I choć pandemia pokrzyżowała wszelkie plany, to Spotkania nadal trwają. W tym czasie w naszym mieście teatr stał się dziedziną niezwykle popularną, bowiem oprócz grupy młodzieżowej „Dwa Słowa” pojawiły się teatry dziecięce, „W pół słowa” dla dorosłych, czynnych zawodowo, a od niedawna także grupa seniorów postanowiła realizować swoje aktorskie pasje. Malbork teatrem stoi!

Z tym większą radością ponownie zapraszamy miłośników Melpomeny do współtworzenia MOSTu, tego między artystami a publicznością!

Gościem specjalnym tegorocznych Spotkań będzie Wojciech Tremiszewski, który zaprezentuje monodram pt. „Adama Mickiewicza próby zaistnienia w przemyśle rozrywkowym”.

Karta zgłoszenia TUTAJ

Kategorie:

Skip to content