Orszak Trzech Króli 2022

6 stycznia mieszkańcy Malborka wzięli udział w tradycyjnym Orszaku Trzech Króli, który po mszy świętej z udziałem Chóru Lutnia przeszedł spod kościoła św. Jana Chrzciciela na Plac Kazimierza Jagiellończyka.W roli świętej rodziny wystąpili Katarzyna Zając-Baca z MCKiE oraz Radny Rady Miasta Malborka Robert Król.

A na mieszkańców na trasie przemarszu czekały atrakcje, o które tym razem zadbali: Klub jeździecki „Rotmistrz”, Piotr Piesik, zespół „Bursztynki pod kierownictwem Celiny Pacanowskiej, Impresariat Artystyczny „WA-PRESS” z Elbląga, Rodzinny Dom Dziecka Kościeleczki, Dom Dziecka dla dzieci „A” w Malborku/ Fundacja Rodzinny Gdańsk, Hufiec ZHP Malbork, Zespół Pieśni i Tańca „Malbork z 22 BLT Malbork, Kociewska Orkiestra Dęta” Torpeda” z Tczewa, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Malborku, Grupa Rekonstrukcji Historycznej „LEGIO XXI RAPAX” z Chełmży oraz Chorągiew Ziemi Malborskiej.

Orszak zorganizowany przez Urząd Miasta, Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, Spiżarnię Malborską oraz parafię Św. Jana Chrzciciela jest stałym elementem Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce.

Na zakończenie wydarzenia wręczono nagrody w konkursach organizowanych w ramach XXXI Festiwalu . Zwycięzcy konkursów nieobecni w trakcie imprezy, po odbiór nagród mogą się zgłosić do Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Urzędu Miasta Malbork Plac Słowiański 5 w godzinach pracy Urzędu.

info. portal: www.82-200.pl

GALERIA TUTAJ

Anna Autor