W piątek (7 stycznia) w Sali Karwan w Muzeum Zamkowym młodzi wykonawcy ze studia wokalnego Balbiny oraz ich przyjaciele z zespołu Eski Floreski ze Sztumskiego Centrum Kultury zaśpiewali podczas tradycyjnego już styczniowego koncertu w ramach XXXI Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce. Świątecznym koncertom zawsze przyświeca szczytny cel – tym razem był to 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Licytacje poprowadziła niezawodna Violetta Jankowiak z Radia Malbork, towarzyszyła jej szefowa malborskiego Sztabu WOŚP Marta Wróblewska. W sumie w dwóch odsłonach zebrano 4650 zł. Dodatkowo po koncercie można było jeszcze policytować się przy stoliku. Wśród cennych przedmiotów znalazły się między innymi sesja fotograficzna Kamy Trojak, ręcznie wykonane korale od Beaty Grudzieckiej, radziecka wersja płyty winylowej Paula McCartney’a podarowana z dedykacją przez starostę Mirosława Czaplę, vouchery na lekcje śpiewu u wokalistek Airam, voucher na współprowadzenie audycji w Radiu Malbork, Zuzia – lalka WOŚP, laptop i wiele innych skarbów.

Koncert składał się z trzech części. W pierwszej publiczność mogła usłyszeć piękne kolędy w wykonaniu zespołów Balbineczki, Balbinki, Balbiny Airam, Eseczki i Eski Floreski. Drugi blok otworzył duet Robert Puczka i Janek Gostumski, następnie zaprezentowane były wiązanki Abby (Balbinki I), Michaela Jacksona (Balbinki II) oraz piosenka z filmu Herkules (Eski Floreski). Trzecia część należała do Balbin i Airam, Swoje autorskie piosenki zaśpiewała Alicja Kuszowska, której towarzyszył gitarzysta Kuba Kowalczyk. Razem tworzą duet „à la”. Koncert miał hasło „Życie cudem jest” i piosenka o takim właśnie tytule zaśpiewana została przez wszystkich wykonawców na finał.

Na zakończenie burmistrz Marek Charzewski oraz wiceburmistrz Jan Tadeusz Wilk złożyli podziękowania Marii Seibert za piękny koncert i przygotowanie wokalistów, a wszyscy występujący otrzymali słodką niespodziankę.

Koncert zorganizowany został przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji i Urząd Miasta Malborka, partnerami byli Muzeum Zamkowe w Malborku, Radio Malbork i malborski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

info. portal: www.82-200.pl

GALERIA TUTAJ

Skip to content