Taki tytuł nosi happening organizowany od około dziesięciu lat przez Uniwersytet Trzeciego Wieku. Idea jest oczywista. Święty Mikołaj ma swoje lata, tu go strzyka, tam go boli, ale z uśmiechem przemierza świat i rozdaje na prawo i lewo to ponadczasowe „ho, ho, ho”. Malborscy seniorzy należący do U3W pokazują, że są pełni energii i chcą się nią dzielić z innymi.

– Mieszkańcy na pewno pamiętają, że przed epidemią koronawirusa w ramach miejskich mikołajek odbywał się marsz. Nasi słuchacze doprowadzali Mikołaja na plac Jagiellończyka, żeby przypomnieć, że Mikołaj też jest seniorem. Podprowadzali go aż na samą scenę – przypomina Teresa Żelazo, koordynator ds. U3W w MCKiE. – W ubiegłym roku sytuacja epidemiczna sprawiła, że nie mogliśmy tego zrobić, więc słuchacze przysyłali zdjęcie w czapeczce i stworzyliśmy z tych fotografii galerię na naszej stronie. W tym roku także jest to jeszcze inna forma, niestety takie mamy czasy. Dlatego spotkaliśmy się – ci, którzy mogli przyjść – żeby zrobić wspólne zdjęcie przy Szkole Łacińskiej.

Wspólny akcent z okazji mikołajek wprowadza „uniwerek” w okres świąteczny. W najbliższą środę (8 grudnia) o godz. 15 w Szkole Łacińskiej odbędzie się spotkanie „Śpiewamy kolędy”, gdzie ton będzie nadawała grupa wokalna „Z górki” działająca w ramach U3W.
Melodie, które każdy z nas zna od dziecka, sprawiają, że grudniowy okres nabiera jeszcze bardziej świątecznego klimatu – podkreśla Teresa Żelazo.

Z kolei 15 grudnia w tym samym miejscu o godz. 15 odbędzie się świąteczne spotkanie słuchaczy U3W. Dla seniorów wystąpi grupa Bursztynki prowadzona w MCKiE przez Celinę Pacanowską.

Tekst i zdjęcia R. Konczyński

Skip to content