Mikołaj też jest Seniorem

Taki tytuł nosi happening organizowany od około dziesięciu lat przez Uniwersytet Trzeciego Wieku. Idea jest oczywista. Święty Mikołaj ma swoje lata, tu go strzyka, tam go boli, ale z uśmiechem przemierza świat i rozdaje na prawo i lewo to ponadczasowe „ho, ho, ho”. Malborscy seniorzy należący do U3W pokazują, że są pełni energii i chcą się nią dzielić z innymi.

– Mieszkańcy na pewno pamiętają, że przed epidemią koronawirusa w ramach miejskich mikołajek odbywał się marsz. Nasi słuchacze doprowadzali Mikołaja na plac Jagiellończyka, żeby przypomnieć, że Mikołaj też jest seniorem. Podprowadzali go aż na samą scenę – przypomina Teresa Żelazo, koordynator ds. U3W w MCKiE. – W ubiegłym roku sytuacja epidemiczna sprawiła, że nie mogliśmy tego zrobić, więc słuchacze przysyłali zdjęcie w czapeczce i stworzyliśmy z tych fotografii galerię na naszej stronie. W tym roku także jest to jeszcze inna forma, niestety takie mamy czasy. Dlatego spotkaliśmy się – ci, którzy mogli przyjść – żeby zrobić wspólne zdjęcie przy Szkole Łacińskiej.

Wspólny akcent z okazji mikołajek wprowadza „uniwerek” w okres świąteczny. W najbliższą środę (8 grudnia) o godz. 15 w Szkole Łacińskiej odbędzie się spotkanie „Śpiewamy kolędy”, gdzie ton będzie nadawała grupa wokalna „Z górki” działająca w ramach U3W.
Melodie, które każdy z nas zna od dziecka, sprawiają, że grudniowy okres nabiera jeszcze bardziej świątecznego klimatu – podkreśla Teresa Żelazo.

Z kolei 15 grudnia w tym samym miejscu o godz. 15 odbędzie się świąteczne spotkanie słuchaczy U3W. Dla seniorów wystąpi grupa Bursztynki prowadzona w MCKiE przez Celinę Pacanowską.

Tekst i zdjęcia R. Konczyński

Anna Autor