Malborskie Ogólnopolskie Spotkania Teatralne MOST

powracają po pandemicznej przerwie. W nieco innej wersji, bez konkursowych zmagań, ale najistotniejsze, że publiczność zgromadzona w Sali Szkoły Łacińskiej będzie mogła choć na chwilę dotknąć Melpomeny! Z prawdziwym impetem na malborskiej scenie pojawi się debiutująca grupa W PÓŁ SŁOWA działająca przy MCKiE! W ich wydaniu zobaczymy dramat Witkacego, czyli absurdalny humor, szaleństwo i groteska w jednym!

Swój udział zaznaczy także Teatr DWA SŁOWA, który pokaże się premierowo po długiej przerwie. Tym razem za pomocą tekstów wybitnych literatów opowiedzą o miłości…

Swoje monodramy pokażą także młodzi ludzie, którzy nie tylko nie boją się sięgać po ważne egzystencjalne teksty, ale także piszą i tworzą własne.

Szczegółowy program:

PIĄTEK

16.00 – Monodram OLIWII GĘSIARZ pt.  „Matylda” na podstawie testu autorskiego

17.00 – Teatr DWA SŁOWA  „Miłość jest opiekaczem” na podstawie tekstów Barańczaka, Różewicza, Szymborskiej, Hłasko, Osieckiej, Rupi Kaur i innych.

20.00 – Koncert zespołu CZERWONY TULIPAN 

SOBOTA

15.00 – Monodram JAGODY PRZYBYSZEWSKIEJ pt. „Jestem” na podstawie „Biegunów” Olgi Tokarczuk

15.30 – Monodram ANNY CIECHANOWSKIEJ pt.: „Listy” na podstawie tekstu  Mark’a Haddon’a „Dziwny przypadek psa nocną porą”

16.00 – Monodram WERONIKI KOSIOR  „…i był człowiekiem?” na podstawie „Wilka stepowego” Hermana Hessego

18.00 – Teatr W PÓŁ SŁOWA „W małym dworku” Stanisława Ignacego Witkiewicza 

Wstęp na wszystkie spektakle darmowy. Bilety na koncert zespołu CZERWONY TULIPAN w cenie 20,-zł do nabycia w kasach MCKiE.

Ilość miejsc ograniczona, obowiązują obostrzenia sanitarne.

Organizatorem MOSTu jest Malborskie Centrum Kultury i Edukacji.

Anna Autor