Drodzy Mieszkańcy Malborka

Festiwal „Boże Narodzenie w Sztuce” świętuje swoje 30. urodziny. Przez 30 lat wspólnie tworzymy jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych Malborka, które stanowi piękną oprawę okresu świąteczno – noworocznego. Przez ten czas Festiwal ,,Boże Narodzenie w Sztuce”, którego tematem przewodnim są Święta Bożego Narodzenia, stał się Naszą malborską tradycją. Dzięki otwartej formule Festiwalu cała społeczność mogła aktywnie i kreatywnie uczestniczyć w działaniach festiwalowych w obszarze różnorodnych dziedzin twórczości – muzyki, literatury, teatru, plastyki i malarstwa.

Bieżący rok, tak jak wspominałem przy okazji inauguracji roku kulturalnego, to czas szczególny w działalności kulturalnej, bardzo doświadczonej skutkami panującej pandemii COVID-19. Życie w pandemii przyniosło ogromne zmiany we wszystkich sferach życia, bardzo mocno przy tym dotykając sferę kulturalną, z powodu znacznego ograniczenia jej działalność.

Niemniej cieszę się jednak, że pomimo panującej pandemii COVID- 19, wspólnie z Komitetem Organizacyjnym Festiwalu, możemy zaproponować działania zaplanowane w ramach Festiwalu w tym jubileuszowym roku. Nie obejmują one oczywiście działań z bezpośrednim udziałem publiczności, tak jak w latach ubiegłych, ale pozwolą mieszkańcom w każdym wieku na twórcze zaangażowanie się w zaplanowane wydarzenia kulturalne. To szczególnie ważne w obecnym czasie, kiedy wielu z Nas spędza częściej czas w swoich domach, ograniczając działania i aktywności do własnego gospodarstwa domowego.

Działania zaplanowane w ramach Festiwalu ,,Boże Narodzenie w Sztuce” są możliwe dzięki zaangażowaniu i pracy osób tworzących ten Festiwal od lat, za co serdecznie dziękuję.

Do dyspozycji mieszkańców przekazuję przygotowany kalendarz festiwalowy, który jest dostępny na stronach internetowych Miasta Malborka, Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji i poszczególnych instytucji współtworzących Festiwal.

Zachęcam do udziału w działaniach festiwalowych, które często przy współudziale poszczególnych pokoleń rodziny, są niepowtarzalna okazją, aby ten szczególny czas w roku przeżyć, angażując się aktywnie w działania kulturalne. Pokładam nadzieję, że Festiwal ,,Boże Narodzenie w Sztuce” w nowej, wywołanej przez COVID-19, rzeczywistości, nadal będzie dostarczał Nam nieprzemijających doznań i wrażeń.

Burmistrz Miasta Malborka
Marek Charzewski

Do pobrania Kalendarium Festiwalu

Regulaminy TUTAJ

Skip to content