Nova Galeria zaprasza – Wystawa online – David Leopard – Rzeźba.

WERNISAŻ WYSTAWY ON LINE – Davida Leoparda. Odwiedź malborską Novą Galerię bez wychodzenia z domu. Wystawa po raz drugi odbędzie się on-line.

Zapraszamy Was na wywiad z David Leopard. 

Wywiad z David Leopard

Zapraszamy Was na wywiad z David Leopard, którego wystawę można obejrzeć online na naszej stronie internetowej. https://kultura.malbork.pl/mckie/2020/06/03/nova-galeria-zaprasza-wystawa-online-david-leopard-rzezba/

Opublikowany przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji Poniedziałek, 15 czerwca 2020Powitanie Dyrektora MCKiE Krzysztofa Andruszkiewicza.

Powitanie Dyrektora MCKiE Krzysztofa Andruszkiewicza.

WERNISAŻ WYSTAWY ON LINE – David Leopard – Rzeźba. Odwiedź malborską Novą Galerię bez wychodzenia z domu. Wystawa Davida Leoparda po raz kolejny odbędzie się on-line!Zapraszamy Was w swoje progi przez ekrany smartfonów czy komputerów.David Leopard (David Sam) pochodzi z Bangladeszu, ale studiuje na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył rzeźbę w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Chittagong u prof. Alok Roy. Zwrócił uwagę publiczności na pierwszej indywidualnej wystawie o nazwie „Beton” w Chittagong Shilpokola Academy w 2014 roku w Bangladeszu. Jego druga indywidualna wystawa rzeźby o nazwie „Indo-bangla” odbyła się w galerii KT Kala Kendra w Pendżabie w Indiach, gdzie pokazał duże abstrakcyjne rzeźby, jasno pomalowane i stojące bezpośrednio na ziemi, aby zaangażować widza w pojedynkę. Było to radykalne odejście od dotychczasowego sposobu postrzegania rzeźby i utorowało drogę dla przyszłego rozwoju sztuki trójwymiarowej.– W swojej pracy artystycznej chcę wyrazić swoją percepcję, mężczyzn i kobiety oraz ich myśli, zazdrosne, relacje, zerwanie, zbliżać się nagle do emocji i zmysłowości poprzez motywy, formy i postacie nad dziełem, nie tylko w sensie estetycznym, ale także ozdobione znaczącymi symbolami, które wprowadzają komunikaty, dostosowane do znaczenia różnych tematów, pomysłów i faktów – informuje David Leopard. – Zawsze wolę robić media z metalu, betonu, plastiku, drewna, gliny i kamienia. Uwielbiam sztuki piękne i lubię o nich myśleć. Chcę spędzać czas na badaniach rzeźby. Trójwymiar, wizualizacja, objętość, tekstura, kolor, kształt, media są najważniejsze dla rzeźby. Przeszłość, to jakiego rodzaju rzeźby oglądaliśmy i jaki rodzaj rzeźby mogę wykonać w przyszłości, to jest mój główny temat rzeźby badawczej. Mam nadzieję, że każdego dnia będę rzeźbił świat.Powitanie Dyrektora MCKiE Krzysztofa Andruszkiewicza.

Opublikowany przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji Środa, 3 czerwca 2020

Otwarcie wernisażu przez Burmistrza Marka Charzewskiego.

Otwarcie wernisażu przez Burmistrza Marka Charzewskiego.

Otwarcie wernisażu przez Burmistrza Marka Charzewskiego.

Opublikowany przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji Środa, 3 czerwca 2020
Artysta o sobie.

David Leopard (David Sam) pochodzi z Bangladeszu, ale studiuje na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył rzeźbę w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Chittagong u prof. Alok Roy. Zwrócił uwagę publiczności na pierwszej indywidualnej wystawie o nazwie „Beton” w Chittagong Shilpokola Academy w 2014 roku w Bangladeszu. Jego druga indywidualna wystawa rzeźby o nazwie „Indo-bangla” odbyła się w galerii KT Kala Kendra w Pendżabie w Indiach, gdzie pokazał duże abstrakcyjne rzeźby, jasno pomalowane i stojące bezpośrednio na ziemi, aby zaangażować widza w pojedynkę. Było to radykalne odejście od dotychczasowego sposobu postrzegania rzeźby i utorowało drogę dla przyszłego rozwoju sztuki trójwymiarowej.

Opublikowany przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji Środa, 3 czerwca 2020
Rzeźba

– W swojej pracy artystycznej chcę wyrazić swoją percepcję, mężczyzn i kobiety oraz ich myśli, zazdrosne, relacje, zerwanie, zbliżać się nagle do emocji i zmysłowości poprzez motywy, formy i postacie nad dziełem, nie tylko w sensie estetycznym, ale także ozdobione znaczącymi symbolami, które wprowadzają komunikaty, dostosowane do znaczenia różnych tematów, pomysłów i faktów – informuje David Leopard. – Zawsze wolę robić media z metalu, betonu, plastiku, drewna, gliny i kamienia. Uwielbiam sztuki piękne i lubię o nich myśleć. Chcę spędzać czas na badaniach rzeźby. Trójwymiar, wizualizacja, objętość, tekstura, kolor, kształt, media są najważniejsze dla rzeźby. Przeszłość, to jakiego rodzaju rzeźby oglądaliśmy i jaki rodzaj rzeźby mogę wykonać w przyszłości, to jest mój główny temat rzeźby badawczej. Mam nadzieję, że każdego dnia będę rzeźbił świat.

Opublikowany przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji Środa, 3 czerwca 2020

Galeria zdjęć – TUTAJ

Nova Galeria zaprasza – Wystawa online – David Leopard – Rzeźba.

Opublikowany przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji Środa, 3 czerwca 2020

Anna Autor