Wernisaż wystawy – Moja ciekawość – Wanda Wolak

Malborskie Centrum Kultury i Edukacji Nova Galeria zaprasza na wernisaż, który odbędzie się 4. 03. 2020 r – środa, godz. 18.00.

Wanda Wolak – tak artystka mówi o sobie:
Z wykształcenia jestem ekonomistką. Pasja tworzenia pojawiła się przy okazji i z każdym rokiem wciągała coraz bardziej. Przez wiele lat uczyłam się wszystkiego sama. Umiałam obserwować i próbami uzyskiwałam efekt. Życie przynosi wiele niespodzianek. Wcześniej nie myślałam, że kiedyś będę malować tak na poważnie. Spróbowałam i wiedziałam, że to jest to, co chcę robić.
Przez te lata nauczyłam się malować różnymi technikami korzystając z różnych materiałów. Mimo, że wiele prac wyszło spod moich palców, uznałam, że człowiek uczy się przez całe życie. Aby nabrać większej pewności siebie wzięłam udział w dwuletnich warsztatach prowadzonych przez wykładowcę Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku p. Andrzeja Karmasza. Wiem, że warto mieć w życiu jakiś cel. Należę do Stowarzyszenia Plastyków „Paleta” w Sztumie i do Stowarzyszenia Nadbałtyckiego Plastyków w Gdańsku. Maluję nie tylko w domu. Jeżdżę na różne plenery. Z radością swoimi obrazami wspieram różne fundacje. Cieszę się, że moje prace goszczą w wielu domach w kraju jak i zagranicą. Warto spełniać swoje marzenia, warto na to poświęcić swój czas, bo zamian otrzymuje się wiele wzruszających i niezapomnianych chwil.

Udostępnij na:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print

Anna Autor