W miniony weekend w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 odbyła się XIII edycja Europejskich Dni Tańca. W Malborku kilkuset tancerzy z całej Polski zmierzyło się w sześciu blokach konkurencyjnych podzielonych na kategorie taneczne.
Popisy taneczne podczas Europejskich Dni Tańca oceniało jury w składzie: Sebastian Białobrzeski, Agnieszka Gołofit- Sawicka, Maciej Florek, Anna Śmiganowska i Bartłomiej Kobeszko. Jurorzy nie mieli łatwego zadania, bo tancerze prezentowali bardzo wysoki poziom.

  • Do Malborka przyjeżdżam od kilku lat i poziom był różnorodny od średniozaawansowanych po krwiopijców z bardzo wysoką techniką, dobrym pomysłem na choreografię i charakteryzację. Taniec w obecnych czasach cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem dla przykładu mogę podać, że kilka lat temu rocznie odbywało się ok. 50 turniejów tanecznych a w tej chwili mamy nawet 150 turniejów festiwalowych. Europejskie Dni Tańca to impreza prestiżowa do tej pory od 12 lat tutaj przyjeżdżam sędziować. Do Malborka na ten turniej przyjeżdżali najlepsi i nawet jeżeli przegrywają to z najlepszymi. Powiedział Sebastian Białobrzeski Główny sędzia na EDT.
  • Bardzo mi się podoba w Malborku. Jestem pierwszy raz jurorem, świetna atmosfera i organizacja. Jury podczas turnieju ma bardzo trudne zadanie, żeby zgodnie z własnym sumieniem, rzetelnie ocenić tancerzy, bo poziom jest bardzo wysoki. Byłam bardzo zadowolona, że zostałam zaproszona do Malborka, bo ten turniej cieszy się uznaniem. Powiedziała Agnieszka Gołofit- Sawicka.
  • Udało nam się dużo zdobyć. Dzieci zdobyły pierwsze miejsce jako mini formacja, juniorzy pierwsze miejsce w mini formacjach oraz drugie w formacjach. Bardzo dobrze się spisały duety i mamy tu I, III i V miejsce. Do Malborka przyjeżdżamy co roku i bardzo miło wspominamy te zawody. Organizacja na najwyższym poziomie i co najważniejsze wszystko odbywa się planowo. Powiedziała trenerka zespołu tanecznego z Kościerzyny.

-Małgorzata Brzezińska

Skip to content