Kolejna odsłona XXVIII Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce była bardzo spektakularna. W niedzielę 6 stycznia 2019 rokuw Karwanie wystąpiło studio wokalne Balbiny, zespół Airam (Anna Szatybełko, Paulina Czapla, Agata Kujawa, Alicja Kuszowska, Monika Sadowska, Magdalena Wilk, Tadeusz Seibert), zespół Bursztynki pod kierunkiem Celiny Pacanowskiej, Karolina Sumowska i Katarzyna Lutak oraz zespół „Eski Floreski” ze Sztumskiego Centrum Kultury.
Scenariusz do kolędowania Balbinek opracowała Monika Pozorska, która również poprowadziła z dziećmi warsztaty teatralne. Kolędnikom akompaniowali Marcin Skotnicki (flet), Robert Jasiński (gitara), Szymon Jarmołowski (gitara), Michał Zdziennicki (djembe), Michał Krawców (ukulele).

Dużą niespodzianką była obecność na koncercie bohatera wieczoru – Szymona Mazurczaka, który przybył ze swoją rodziną. Mama chłopca Beata podziękowała za wsparcie zarówno na wczorajszej imprezie jak również przez cały czas od wypadku syna. Szczególnie ciepło podziękowała „swojej drugiej mamie”, czyli Marii Seibert, na którą, jak powiedziała, może zawsze liczyć w trudnych sytuacjach.

Koncert przeplatany był licytacjami prowadzonymi przez Annę Szaybełko i Jacka Suchińskiego. Obecni wykazali się prawdziwą hojnością, nie trzeba było ich długo namawiać na podbijanie stawki. Z licytacji i zbiórki do puszek udało się zebrać w sumie kwotę 7 698,08 zł.

Na zakończenie kwiaty i podziękowania na ręce głównej organizatorki koncertu złożyli burmistrz Marek Charzewski oraz wicestarosta Waldemar Lamkowski. Słowa uznania wyraził również dyrektor Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji Krzysztof Andruszkiewicz.

Maria Seibert nie kryła wzruszenia i szczęścia, że zawsze może liczyć na swoich wychowanków i przyjaciół. Nawet, jeśli wyjechali już z Malborka, zawsze chętnie wracają i wspólnie koncertują. Bo Balbiny to jedna wielka rodzina. Po koncercie jeszcze raz dziękowała wszystkim na swoim profilu facebookowym:

– Dziękuję jeszcze raz wszystkim za piękny dar serca dla Szymka. Chciałabym jeszcze raz wymienić i podziękować wszystkim, którzy pomogli mi i współtworzyli to piękne wydarzenie, ten piękny, pełen wzruszeń koncert charytatywny „Balbiny i ich goście” 6.01.2019 r .w Sali Karwan Muzeum Zamkowego w Malborku. Cieszę się, że mam przyjemność współpracować z tak wspaniałą młodzieżą uczestnikami Studia Wokalnego „Balbiny”, gościnnie występującemu już zespołowi „Airam” – Anna Szatybełko, Karolina Sumowska, Katarzyna Lutak, Monika Sadowska, Magda Wilk, Agata Kujawa, Alicja Kuszowska, Paulina Czapla, Tadeusz Seibert oraz zespołom Balbiny, Balbinki, Balbineczki. Dziękuję dzieciom z zespołu Eski Floreski ze Sztumskiego Centrum Kultury. Dziękuję Celine Pacanowskiej i zespołowi Bursztynki, Joannie Lange, Marcinowi Skotnickiemu, Michałowi Seibert, Jackowi Suchińskiemu oraz wszystkim pracownikom MCKiE. Dziękuję wszystkim rodzicom za zaangażowanie, cierpliwość i pomoc przy koncercie, za pyszne ciasta, kawę, herbatkę, fanty, licytację. Monice Pozorskiej za warsztaty aktorskie, Katarzynie Fabiańskiej oraz Robertowi Jasińskiemu. Dyrekcji Muzeum Zamkowego w Malborku oraz Jagodzie Saj. Organizatorom Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce i Pani Małgorzcie Krysik. Mediom oraz Robertowi Bychowskiemu z TV Malbork, gdzie można nabyć płytę DVD z koncertu. Wszystkim którzy przybyli na koncert czyli Malborskiej kochanej publiczności. Na koncercie zebraliśmy kwotę 7 698,08 dla Szymka.

Koncert dla Szymona były pierwszym wydarzeniem w  roku jubileuszu 35-lecia „Balbin” i pracy artystycznej Marii Seibert, która wyreżyserowała koncert i przygotowała wokalistów. Na kolejne na pewno nie trzeba będzie długo czekać.

Galeria zdjęć

Kategorie: Balbiny

Skip to content