Aktualności

O nas

Historia

Statut

Kalendarz

Edukacja

Imprezy

Konkursy

Projekty

Regulaminy

Usługi

Foto

Archiwum

Kontakt 

 


       Malbork w dniach 17 - 18 czerwca 2016 roku po raz kolejny stał się miastem historii i tradycji, a to za sprawą XIV  Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dawnej.
     
Pierwszego dnia festiwalu, w  Kościele Św. Jana odbył się Konkurs Muzyki Dawnej.

     Drugiego dnia obchodów jubileuszu naszego miasta Wielki Mistrz  Zakonu Krzyżackiego Bruno Platter

koncelebrował mszę w Kościele Parafii św. Jana Chrzciciela. Mszę Świętą urozmaicił chorał gregoriański w wykonaniu Roberta Pożarskiego z towarzyszeniem uczestników festiwalu oraz chórów - LUTNIA i SCHOLA GREGORIANA GEDANENSI

FOTO RELACJA

 

   Odbył się również  przemarsz korowodu ulicami miasta, z królem Kazimierzem Jagiellończykiem i jego żoną Elżbietą Rakuszanką na czele. Korowód wyruszył spod Szkoły Łacińskiej i szedł w stronę sceny, która mieściła się na deptaku przy ulicy Kościuszki. Uczestnikami korowodu były przede wszystkim zespoły, które w tym roku uświetniały imprezę swoimi występami, przedstawiciele malborskich szkół oraz placówek oświatowych, zaproszeni przez Urząd Miasta goście z miast partnerskich Nordhorn, Monheim nad Renem, Troki, Margny les Compiegne, Solvesborg oraz miasta Klikenny, które taką współpracę chcą z nami nawiązać. Nie zabrakło także władz naszego miasta i powiatu.

 

FOTO RELACJA

 

Tradycyjnie już Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej  zakończył się Koncertem Galowy w niepowtarzalnej scenerii malborskiego zamku, na tzw. Międzymurzu Zachodnim, w koncercie galowym Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dawnej zaprezentowali się uczestnicy festiwalu.

 

FOTO RELACJA

 

 

Tuż po nich, z okazji 730-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu, na scenie rozpoczął się absolutnie wyjątkowy koncert - rock-opera "Krzyżacy", autorstwa Marcina Kołaczkowskiego, Jacka Korczakowskiego i Hadriana Filipa Tabęckiego.

 

FOTO RELACJA

 

 

 

          


  

                                                

(c) Copyright 2012, MCKiE                                                                     projekt i administracja MCKiE

  stat4u